Jó gyakorlatok

Napjainkban kulcsszerepet tölt be a közoktatás fejlesztésében, a modernizációs folyamatok elindításában az intézmények közötti hálózati, horizontális tanulás. A referencia intézmények biztosítanak ehhez az intézménylátogatások, hospitálások során változatos, differenciált kínálaton keresztül közvetlen tapasztalatszerzési lehetőséget, mintákat más intézmények számára.

Nagy büszkeség számunkra, hogy az elmúlt időszakban intézményünk tagóvodái közül a Zengő Óvoda, Liget úti Óvoda, Százszorszép Óvoda, Kolozsvári úti Óvoda, Szapáry úti Óvoda és a Hétszínvirág Óvoda előminősített referencia intézménnyé váltak.

Óvodáink szakmai minősítési eljáráson vettek részt, hogy referencia intézményként működhessenek.

Ezek az óvodák egyedi, más intézmények számára is példaértékű gyermekközpontú pedagógiai innovációval, gyakorlattal rendelkeznek és azt képesek szolgáltatásaikban publikálni, átadni más intézmények számára.

A helyi nevelőtestületek pedagógiai kultúrája a hálózati tanuláshoz kínált folyamatban példaszerű, kidolgozott "jó gyakorlatuk" (olyan módszertani és szakmai megoldások, amelyet több éve eredményesen alkalmaznak intézményükben), komplex módon vagy elemeiben más intézmény számára átvehető.

Tagóvodáink között van olyan óvoda is, aki nem előminősített referenciaintézményként szolgáltat "jó gyakorlatot", a Szivárvány Óvoda.

Kedves Olvasó!

Az óvodák nevére kattintva megismerkedhet azok jó gyakorlataival.

Hétszínvirág Tagintézmény

Hétszínvirág Tagintézmény: "Jó gyakorlat" átadása Cibakháza

Hétszínvirág Tagintézmény: "Jó gyakorlat" átadása Törökszentmiklós

Hétszínvirág Tagintézmény: "Jó gyakorlat" átadása Miskolc