Tiszavirág Tagintézmény

Az óvoda címe: 5000 Szolnok, Czakó Elemér utca 2.
Telefon:
+36 20/914-1465

Tagintézmény vezető:
Eszenyiné Drab Márta
Gyermekvédelmi megbízott : Kovácsné Bagó Erzsébet

Intézményünk a Széchenyi lakótelep zöldövezetében helyezkedik el, tágas, jól felszerelt udvar, barátságos,esztétikus csoportszobák várják a hozzánk érkező gyermekeket.
Vegyes életkorú csoportjaink: Breki, Méhecske
Óvodánkban SÓ SZOBA támogatja a gyermekek egészségmegőrzését, melyet heti rendszerességgel használunk. Anyanyelvi játékok, éneklés, mondókázás, mesehallgatás színesíti az itt eltöltött időt. Igény szerint a délutáni időszakban a szülők számára is nyitott a lehetőség. Az épületben található TORNATEREM is segíti a mindennapos testmozgás megvalósulását.

Küldetésnyilatkozatunk:
Mi a Tiszavirág Óvodában, családias, szeretetteljes légkörben neveljük gyermekeinket.
Hisszük, hogy felelősséggel átgondolt céljainkat úgy érjük el, ha a gyermekekért mindenki (szülő,gyermek,dolgozó) egy-egy láncszemként alkot egységet. Hiszünk a zene bűvöletében, erejében, amely érzelmileg gazdagabbá tesz.

Pedagógiai értékeink:

1. ANGOL, NÉMET nyelvvel való ismerkedés játékosan beépül az óvodai mindennapokba. Emellett heti egy alkalommal szervezett formában bábok segítik az nyelvi élményhez jutást
  2. „Legyen a zene mindenkié” Kodály Zoltán elveit követve a ZENEI nevelés áthatja a gyermekek óvodai életét (tehetséggondozás, hagyományápolás, népdalok, népi játékok mindennapos zenehallgatás, hangszeres játék, igényes zenei élményekhez juttatás...) Külön helyiségben kialakított ZENEKUCKÓ gazdagító tevékenységei segítik a zenei tehetségek kibontakozását.

Hagyományaink, programjaink:

• Heti egy alkalommal csoportközi néptánc foglalkozást szervezünk
  • Zene bűvöletében” projektek
  • Családi vetélkedők zenei tartalommal
  • „FÜLEMÜLE” zenei játszóház családok részére
  • Évszak koncertek, táncház
  • Vásári forgatag, Márton nap, Advent,
  • Farsang, Kiszézés, Húsvét…
  • Tiszavirág Hetek
  • Kirándulás, évbúcsúztató, kerti parti

Toleráns,
Inspiratív tanulói környezet,
Szeretetteljes családias légkör,
Attitűd amely befogad elfogad,
Változatos tevékenység kínálat,
Idegen nyelvvel való ismerkedés,
Ritmus,ének,zene,tánc,
Átfogó együttműködés szülőkkel partnerekkel,
Gyermeki önmegvalósítás támogatása,

Tagintézmény vezető: Eszenyiné Drab Márta
Óvodapedagógusok: Virág Andrea Ágnes, Kovácsné Bagó Erzsébet, Takó Erzsébet
Pedagógiai asszisztens: Schadt Katalin
Dajkák: Szabó Zsanett, Czeglédi Julianna
Karbantartó, udvaros: Vadasi Nándor

Szeretettel várjuk az érdeklődő szülőket és gyermekeket.
Látogassanak el hozzánk!