Kolozsvári úti Tagintézmény

Az óvoda címe: 5000 Szolnok, Kolozsvári út 21.
Telefon: +36 20/298-3383
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát., Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Tagintézmény vezető: Baloghné Marsi Ibolya
fogadóórája: minden hónap első hétfőjén 16-17-ig (előzetes bejelentkezés alapján)
Gyermekvédelmi megbízott: Korom Melinda

Szülői közösség elnöke: Dr. Komáromyné Tótin Rita

Óvodánkról:
Óvodánk Szolnok belvárosában található, lakóházak között.
Előkertjében virágok, fák, cserjék találhatók. Belső udvara mozgásfejlesztő játékokkal felszerelt. Játékaink megfelelnek az Európai Unió előírásainak.
5 csoportunkban 111 főt tudunk fogadni homogén csoportokban.A csoportszobák egységesen tükrözik Helyi nevelési programunkat, mely meghatározza működésünket.
Biztosított számunkra az informatikai háttér. Munkánkat megkönnyíti az internet, számítógép, multifunkcionális nyomtató.

AZ ÓVODA KÖZÖSSÉGI ÉLETE

Hagyományhoz kötődő ünnepeink:

• Őszköszöntő
  • Advent
  • Mikulás, Karácsonyi játszóház
  • Farsang
  • Húsvét és ehhez kötődő játszóház
  • Májusfaállítás

Jeles napjaink:, szokásaink:

• Anyák napja
  • Gyermeknap
  • Születés- és névnapok megünneplése
  • Szolnok város nevezetességeinek megismerése

Az ismétlődő közös, örömteli tevékenységek megélése, mint  hagyomány mélyíti az összetartozás, az egymás iránti tisztelet és szeretet érzését, és segíti a lokálpatriótizmus alapjainak megteremtését.

Óvodánk életét délutáni különfoglalkozások is színesítik:

• Csiri-biri gyermektánc
  • hittan
  • néptánc oktatás

Kapcsolattartás a családdal:
Valljuk, hogy a szülő ismeri legjobban gyermekét, Ő tudja mennyi idő és milyen forma szükséges az óvodai élet elfogadásához.
Az együttműködést segítik még az előzetes családlátogatások, nyílt napok, szülői értekezletek, fogadó órák, közös ünnepek, rendezvények, kirándulások. Emiatt nagy hangsúlyt fektetünk:

• a családdal való jó kapcsolat kialakítására,
  • a szolgáltatói és partnerközpontú szemlélet előtérbe helyezésével a bizalomra épülő nevelőtársi együttműködésre,
  • az újonnan érkező gyermekek beszoktatására, amely a család egyéni igénye alapján történik.