Nyitnikék Tagintézmény

Az óvoda címe: 5000 Szolnok, Dobó I. u. 29.
Telefon: 06-20 278 37 73

Kapcsolatok:
Óvodavezető: Józsa Gabriella
Fogadóóra: egyéni igények alapján, előre egyeztetett időpontban.
Helyettes: Modla-Dér Andrea

Gyermekvédelmi felelős: Halla Lenke
Fogadóóra: egyéni igények alapján, előre egyeztetett időpontban.
Minőségügyi koordinátor: Trébics Sándorné

Óvodánk bemutatása:

Óvodánk a város egyik újraéledő - zöldövezeti területén, a II. Rákóczi F. Ált. Iskola tőszomszédságában helyezkedik el. Tágas udvarral rendelkezünk, folyamatosan törekszünk környezetünk szépítésére. 2015/2016-os nevelési évben került átadásra a környezettudatos magatartás megsegítésének érdekében kialakított Nyitnikék Mini Tanösvény.

2015-ben elnyertük a „Zöld óvoda” címet.
Óvodánk 4 csoporttal működik.  Az óvoda helyiségei a gyermekek számára otthonosságot, esztétikus, családias belső teret biztosítanak. 2010-ben kialakítottunk egy fejlesztőszobát, 2011 szeptemberétől pedig egy csoportszobát alakítottunk tornaszobává.
Nevelőközösségünk /8 fő/ összetétele és felkészültsége alapján vállalja a közösen választott nevelésfilozófia és nevelési alapelvek, a megalkotott nevelési program minőségi megvalósítását.
A 3-6-7 éves gyermekek életkori szükségleteihez igazodva alakítottunk:
- vegyes életkorú csoportokat, ahol a gyermekek együtt nevelkednek 3-7 éves korig, leképezve a családot; testvérek, rokonok, barátok együtt járhatnak;
- rugalmas, folyamatos napirendet, amelynek keretében mindenki egyéni igénye, fejlődési üteme szerint élheti mindennapjait; a  legtöbb időt a játékra fordítjuk;
- kötetlen foglalkoztatási formát, ami biztosítja, hogy minden hozzánk járó gyermek érdeklődése, aktivitása, képességei szerint kapcsolódjon be a tevékenységekbe.

Küldetésnyilatkozat:
Nyitott világ nyugodt légkör
Inger gazdag környezet
Toleráns elfogadás, befogadás
Nevelő - segítő bánásmód és kapcsolatrendszer
Intellektuális - egyéni élmények
Közösségi élmények
Érzelmi biztonság - egészséges életmód
Kiteljesedés

A Nyitnikék óvodások az életkori sajátosságoknak és az egyéni adottságaiknak megfelelően óvodás kor végére elérik:

• testi fejlettségük
  • kommunikációs készségük
  • szociális érettségük legmagasabb szintjét

Tisztelik az általuk megismert természeti, kulturális, emberi értékeket, népi gyökereket-néphagyományokat, védik-óvják azokat.
Nyitottak, vidámak, kiegyensúlyozottak; sikerrel kezdhetik meg az iskolát.

Tagintézményünk pedagógiai értékei:

1. Érzelmi nevelés, szocializáció
  2. Játék és tevékenységben történő tanulásszervezés
  3. Egészséges életmódra nevelés, mozgás

Tagintézményünk előnyös különbözőségei:

Játék: A szabad játékbabeleértjük a játék klasszikus formáit, valamint a szervezett játékban és a játékba integrált tanulásban megszerzett tapasztalatokra, ismeretekre, élményekre épülő, a gyermekek által játékként, szabadon kezdeményezett tevékenységeket.
- Szervezett játék: számunkra a komplex fejlesztés /egyik/ alapvető, célzott eszköze.
- Komplex, ill. integrált tevékenységben történő tanulás: melyben a gyermek tudatosságunk által fejlődik.

Néphagyományápolás-népi kismesterségek: A jeles napok, népszokások életszerű helyzetekben történő ápolása segíti elő a gyermekek ismereteinek gazdagítását. A mindennapokban előnyben részesítjük a természetes anyagokat, változatos technikákat, népi kismesterségeket, eszközöket.

Erdei óvodai program (óvodai szintű): Évszakonként3 nap, 5 éves kortól. Környezettudatos nevelés közvetlen környezetünk természeti értékeinek megismertetése, természetvédő-óvó magatartás kialakítása erdei óvodai környezetben (rét, erdő, természetvédelmi terület, vizes élőhely).

„Tudorka”: Csoportközi tevékenység, szeptembertől júniusig, környezettudatos szemléletformálás az óvoda minden 6-7 éves korú gyermekek számára. Esélyegyenlőség megvalósulása, élménypedagógia, terepi módszerek, múzeumpedagógia bevonásával.

Zeneóvoda: Csoportközi tevékenység,novembertől májusig, Kodály Zoltán elvei alapján.

Úszótanfolyam: Novembertől májusig, (szülői igény alapján) szerveződik az iskolába készülő 6-7 éves korú gyermekek számára.

Pedagógiai programunk az "Intézményi dokumentumok" menüben, az Intézmény Pedagógiai Programjában található.

Eseményeink nyomon követése: www.facebook.com/nyitnikekovodaszolnok

Alapítvány:
Alapítványunk neve:
"NYITNIKÉK ÓVODÁSOKÉRT" Alapítvány

Az alapítvány székhelye: 5000 Szolnok, Ady Endre u. 16. 10/1.
A kuratórium elnöke: Józsa Gabriella
Adószám: 18833180-1-16