Nyitnikék Tagintézmény

Az óvoda címe: 5000 Szolnok, Dobó I. u. 29.
Telefon: +36 20/278-3773

Kapcsolatok:
Óvodavezető: Modla-Dér Andrea
Fogadóóra: egyéni igények alapján, előre egyeztetett időpontban.
Gyermekvédelmi felelős: Halla Lenke
Fogadóóra: egyéni igények alapján, előre egyeztetett időpontban.
Minőségügyi koordinátor: Trébics Sándorné

Óvodánk bemutatása:
Óvodánk a város egyik újraéledő - zöldövezeti területén, a II. Rákóczi F. Ált. Iskola tőszomszédságában helyezkedik el. Tágas udvarral rendelkezünk, folyamatosan törekszünk környezetünk szépítésére. 2015/2016-os nevelési évben került átadásra a környezettudatos magatartás megsegítésének érdekében kialakított Nyitnikék Mini Tanösvény.

2015-ben elnyertük a „Zöld óvoda” címet.
Óvodánk 4 csoporttal működik.  Az óvoda helyiségei a gyermekek számára otthonosságot, esztétikus, családias belső teret biztosítanak. 2010-ben kialakítottunk egy fejlesztőszobát, 2011 szeptemberétől pedig egy csoportszobát alakítottunk tornaszobává.
Nevelőközösségünk /8 fő/ összetétele és felkészültsége alapján vállalja a közösen választott nevelésfilozófia és nevelési alapelvek, a megalkotott nevelési program minőségi megvalósítását.
A 3-6-7 éves gyermekek életkori szükségleteihez igazodva alakítottunk:
- vegyes életkorú csoportokat, ahol a gyermekek együtt nevelkednek 3-7 éves korig, leképezve a családot; testvérek, rokonok, barátok együtt járhatnak;
- rugalmas, folyamatos napirendet, amelynek keretében mindenki egyéni igénye, fejlődési üteme szerint élheti mindennapjait; a  legtöbb időt a játékra fordítjuk;
- kötetlen foglalkoztatási formát, ami biztosítja, hogy minden hozzánk járó gyermek érdeklődése, aktivitása, képességei szerint kapcsolódjon be a tevékenységekbe.

Küldetésnyilatkozat:
Nyitott világ nyugodt légkör
Ingergazdag környezet
Toleráns elfogadás, befogadás
Nevelő - segítő bánásmód és kapcsolatrendszer
Intellektuális - egyéni élmények
Közösségi élmények
Érzelmi biztonság - egészséges életmód
Kiteljesedés

A Nyitnikék óvodások az életkori sajátosságoknak és az egyéni adottságaiknak megfelelően óvodás kor végére elérik:
- testi fejlettségük
- kommunikációs készségük
- szociális érettségük legmagasabb szintjét.
Tisztelik az általuk megismert természeti, kulturális, emberi értékeket, népi gyökereket-néphagyományokat, védik-óvják azokat;
Nyitottak, vidámak, kiegyensúlyozottak; sikerrel kezdhetik meg az iskolát.

Helyi nevelési programunkról röviden:
Nevelésfilozófiánk: " A nevelést tekintsük úgy, mint kiteljesedést, felemelkedést, nem pedig tudás felhalmozást, idomítást, vagy kondicionálást. A gyermek segítségünkkel saját maga építi fel személyiségét. Hagyjuk szabadon megnyilvánulni, a lehető legkevesebb kényszerrel."   / Freinet /

Tagintézményünk pedagógiai értékei:

1. Érzelmi nevelés, szocializáció
  2. Játék és tevékenységben történő tanulásszervezés
  3. Egészséges életmódra nevelés, mozgás

Tagintézményi specifikumaink:

Játék: A szabad játékbabeleértjük a játék klasszikus formáit, valamint a szervezett játékban és a játékba integrált tanulásban megszerzett tapasztalatokra, ismeretekre, élményekre épülő, a gyermekek által játékként, szabadon kezdeményezett tevékenységeket.
- Szervezett játék: számunkra a komplex fejlesztés /egyik/ alapvető, célzott eszköze.
- Komplex, ill. integrált tevékenységben történő tanulás: melyben a gyermek tudatosságunk által fejlődik.

Néphagyományápolás-népi kismesterségek-„Bokréta”(csoportközi tevékenység):A jeles napok, népszokások életszerű helyzetekben történő ápolása segíti elő a gyermekek ismereteinek gazdagítását. A mindennapokban előnyben részesítjük a természetes anyagokat, változatos technikákat, népi kismesterségeket, eszközöket.

„Pásztortáska”: Csoportközi tevékenység, szeptembertől júniusig, környezettudatos szemléletformálás az óvoda minden 6-7 éves korú gyermekek számára. Esélyegyenlőség megvalósulása, élménypedagógia, terepi módszerek, „Nyitnikék Mini Tanösvény” múzeumpedagógia bevonásával.

Úszás-vízhez szoktatás: Novembertől májusig, (szülői igény alapján) szerveződik az iskolába készülő 6-7 éves korú gyermekek számára.

Pedagógiai programunk a "Letölthető dokumentumok" menüben, az Intézmény Pedagógiai Programjában található.

Eseményeink nyomon követése: www.facebook.com/nyitnikekovodaszolnok

Alapítvány: