ELÉRHETŐSÉGEINK
Az óvoda címe: 5000 Szolnok Rózsa utca 1/b.
Telefonszám: +36 20/324-8980
E-mail cím: pottyos@szolnokiovodak.t-online.hu
Tagintézmény-igazgató: Hollóné Rádóczi Hajnalka,
Telefonszám: +36 20/353-4357
Fogadó órája: előzetes egyeztetés alapján
Tagintézmény-igazgató távollétében helyettes: Tóth-Bakó Dóra
Telefonszám: +36-30-20-324-8980
Fogadó órája: előzetes egyeztetés alapján
Szülői Szervezet elnöke: Petró-Filep Kitti
Gyermekvédelmi megbízott: Tóth-Bakó Dóra
Környezetünk:
Óvodánk, a Szolnok Városi Óvodák PÖTTYÖS Tagintézménye (2015.06.30-ig: SZVÓ Rózsa úti Tagóvoda) fennállása óta törekszik arra, hogy az óvodáskor szép, örömteli élményekben gazdag legyen.
Környezetünkre jellemző, hogy Szolnok város kiemelt természeti adottságaival rendelkezik. Az épület kertes házak között, a Tisza – Zagyva torkolathoz közel található. Óvodánk 73 férőhelyes, 3 csoportszobával, és egy fejlesztő teremmel rendelkezik. Udvarunk tágassága, gazdag növényvilága is biztosítja, hogy a friss levegő, az egészséges környezet értékként van jelen mindennapjainkban.
Küldetésnyilatkozatunk:
Mi, a Szolnok Városi Óvodák Pöttyös Tagintézményének dolgozói gyermekközpontú szemléletünkből eredően elfogadva neveljük gyermekeinket.
Olyan óvoda vagyunk, ahol:
- a gyermeki személyiséget minden helyzetben szeretet és tisztelet övezi
- megteremtjük a boldog, biztonságos, kiegyensúlyozott légkört
- kialakítjuk az esztétikus, egészséges tárgyi környezetet
- valljuk, hogy a játék a gyermek elsődleges tevékenysége
- biztosítjuk a gyermek sokoldalú személyiségfejlesztését, az egészséges életmódra nevelés, az érzelmi és értelmi nevelés területén belül
Jövőképünk:
Tagintézményünk minden dolgozója továbbra is szeretné megőrizni pedagógiai értékeit:
- Művészeti élmények és értékek közvetítésével a lokálpatrióta szemlélet alakítása.
- Elhivatottságunkkal és szakmai felelősségtudatunkkal sokoldalúan segítjük a gyermekek érzelmi-testi-értelmi fejlődését.
- A felnőttek tetteikkel sugározzák a gyermekek felé a következő mottót:
„Figyelek rád, fontos vagy nekem, segítek neked.”
A felnőttek-gyermekek kapcsolatában fontos számunkra a pozitív érzelmi töltés folyamatos fokozása. Az ADLERI-elvek tudatos alkalmazásával lehetőséget adunk az egyéniségek szabad kibontakoztatására, a szocializálódást segítő kapcsolatok magasabb szintre való fejlesztésére. Pedagógiai attitűdünkkel szeretnénk elérni, hogy a „Mi” óvodásaink tudjanak
Nevelőtestületünk:
Munkatársi közösségünk a szülőkel együtt mindent megtesz azért, hogy kellemes, barátságos, játékra ösztönző, tevékenységre hívogató, esztétikus környezetet teremtsen. Nevelőmunkánkban a gyermekközpontúság, gyermekszeretet az elsődleges. A pedagógusaink feladata a gyermekek fejlődésének, fejlesztésének biztosítása a családi értékrendet alapul véve, és a szülőkkel szorosan együttműködve.
Nevelési programunk:
Pedagógiai Programrészünket 1998-ban Nagy Jenőné „Óvodai nevelés a művészetek eszközeivel” program adaptálásával írtuk meg. 2004-ben vettük át változtatás nélkül a szerző által írt módosításokat. 2023.09.01-től tagintézményünk a Pöttyös Tagintézmény saját pedagógiai programja szerint működik.
Nevelésünkben építünk a személyes példaadásra, a mintakövetéses tanulásra. Hisszük, hogy a másság elfogadásában, toleranciában mintát ad az óvoda felnőtt közössége a gyermekeknek, felnőtteknek egyaránt.
Fontos számunkra hogy minden gyermek egyenlő eséllyel vehessen részt a színvonalas nevelésben. Az értő figyelem, a másság elfogadása, a tolerancia, az esztétika ismert fogalmak mindannyiunk számára, de gondolkodásunkat, érzéseinket, viselkedésünket meghatározóvá csak akkor válnak, ha képessé tesszük magunkat ezek befogadására. A gyermekek feltételek nélkül képesek erre.
Alapelveink:
- Szeretetteljes, biztonságérzetet adó, érzelemgazdag óvoda megteremtése, ahol a gyermekközpontúság úgy jelenik meg, hogy:
- gyermeki tartást, önállóságot, s ebből az önállóságból fakadó,
- egészséges öntudatot, kibontakozási és önmegvalósítási lehetőséget ad a gyermeknek.
- A gyermekek nyitottságára építünk, hozzásegítjük, hogy megismerjék szűkebb, tágabb környezetüket, amely a nemzeti identitás, a keresztény kulturális értéket hordozzák, annak megbecsülésére nevelve.
Általános nevelési alapelveink:
– Szeretetteljes óvodai légkör megteremtésével, az óvodásaink egyéni képességfejlesztésével, személyiségük kibontakoztatásával, jogaik tiszteletben tartásával szeretnénk elérni, hogy óvodánk olyan legyen, ahová a gyermekek szívesen járnak, jól érzik magukat, s a szülők elégedettek.
– Nagyon fontos szerepet, helyet kap óvodánkban a játék, hiszen tudjuk, hogy a játék a kisgyermekkor legfontosabb és legfejlesztőbb tevékenysége s így az óvodai nevelés leghatékonyabb eszköze.
– Az élménynyújtásban nagyon fontosnak tartjuk az esztétikus több érzékcsatornán tapasztalhatóságot, hiszen tudjuk, hogy az óvodás gyermek számára annyi fogható fel a világból, amennyit az érzékelés útján befoghat, s ez által lesz majd képes kreativitásának, fantáziájának kibontakoztatására.
Alapvető céljaink:
- Az óvodások nyugodt, élménygazdag, harmonikus fejlődésének elősegítése a magasabb rendű érzelmek kibontakoztatásával, az életkori és egyéni sajátosságok figyelembevételével.
- Sokoldalú képességfejlesztés segítségével a gyermeki személyiség egészére irányuló fejlődés biztosítása, elősegítése.
- Komplex élmények biztosításával, segítségével erős érzelmi kötődés kialakítása a gyermekek és a művészetek között.
- A sajátos nevelési igényű gyermekek harmonikus személyiségfejlődésének biztosítása a
- feltételrendszer megteremtésével speciális módszerek, terápiák, eszközök alkalmazás.
KIEMELT PEDAGÓGIAI ÉRTÉKEINK, TAGINTÉZMÉNYI SPECIFIKUMOK
- Művészeti nevelés, néphagyományápolás
Gondoskodunk róla, hogy a gyermekek igényes művészeti élményekhez jussanak (zenei, irodalmi, képzőművészeti stb.). Galériánkban folyamatosan kiállításokat rendezünk, évszakonként kiváló képzőművész vendégeket hívunk.
- Gazdagító műhelyfoglalkozás: A kiemelkedő képességű gyermekeket a „Pöttyöslabda” tehetségműhelyben tevékenykedtetjük téri-vizuális-zenei területen.
- Egészséges életmód
Erdei óvodai programunkban felfedeztetjük közvetlen környezetünk természeti értékeit, valamint közelebbi települések nevezetességeit. Mindennap eszünk gyümölcsöt, sokat játszunk az udvarunkon, rendszeresen sportolunk. Részvétel a Bozsik programban.
- Család-óvoda kapcsolata: a művészeti nevelés megvalósításához kapcsolódó szülőkkel való közös tevékenységek megvalósítása.
- Projekt rendszerű tanulásszervezés
CSALÁD-ÓVODA KAPCSOLATÁT TÁMOGATÓ EGYÜTTMŰKÖDÉSI FORMÁK
Hagyományaink, ünnepeink, rendezvényeink:
A hagyományok ápolását már az óvodába lépéstől beépítjük a gyermekek tevékenységi formáiba (mese, vers, zene, énekes játék, rajz, kézimunka, környezet tevékeny megismerése) Rendezvényeink minden évszakban, hónapban biztosítják „a Mi Óvodánk” hangulat megteremtését:
- Szüret
- Mikulás, Karácsony (ünnepi játszóház)
- Adventi vásár
- Farsang
- Húsvét
- Pünkösd
- Évzáró-ballagás