Eszterlánc Tagintézmény

Az óvoda címe:  5008 Szolnok, Krúdy Gy. u. 129.
Telefon: +36 20/277-0533

Tagintézmény vezető: Kovács Annamária
elérhetősége: +36-20-351-2844
fogadóórája: minden hónap első szerdája du. 17.00 - 18.00 óráig
Gyermekvédelmi megbízott: Király Jánosné
elérhetősége: +36-20-277-0533
fogadóórája: minden hónap első hétfője, előre egyeztetett időpont szerint

Eszterlánc óvoda bemutatása

Szolnok külterületén, zöldövezeti környezetben található, négy csoportos óvodánk. A gyerekeket, olyan befogadó környezettel várjuk, ahol biztonságban és jól érezhetik magukat. Az óvoda udvara, a csoportszobák berendezése, a kialakított terek alkalmasak a gyermekeink mozgás és játékigényeinek kielégítésére.
A közel homogén összetételű csoportokkal működő óvodánkban 8 felsőfokú végzettségű óvodapedagógus, 1 pedagógiai asszisztens, 4 szakképzett dajka és egy, több szakmában jártas udvaros végzi a munkáját.
Az óvodában dolgozó felnőttek együttműködő, mintát nyújtó, modell értékű tevékenysége segíti óvodásaink fejlődését. Elfogadó, bátorító magatartásuk a gyermekek érzelmi biztonságát segíti, erősíti. A gyermekek élményeken, tapasztalatszerzésen alapuló, cselekvéses tanuláshoz kirándulásokat, élményszerző sétákat szervezünk. Óvodapedagógusaink szakmai felkészültsége a mindennapi tevékenységek szervezésekor, megfelelő tárgyi eszközökkel, lehetőséget adunk a gyermeki tevékenységek differenciált gyakorlására.

A MI óvodánkban érték

• az egészséges életmód,
  • a helyes viselkedés,
  • a természeti és társadalmi környezet szeretete és védelme,
  • a másság elfogadása,
  • a néphagyományok ápolása.

Pedagógiai programunk alapelvei

• A játék az óvodásaink elsődleges, természetes módon megjelenő tevékenysége, a gyermekek számára legfőbb élményforrása, amelyben lehetőségük nyílik a tanulásra, meglévő ismereteik alkalmazására.
  • Egészséges életmód iránti igény kialakítása fontos számunkra, amely megalapozott és következetes, de rugalmasan kezelt szokásrend kialakításával támogatjuk.
  • Óvodánkban a Jeles Napok megrendezésével a néphagyományink ápolására neveljük gyermekeinket, amely hozzájárul a változó társadalmi környezetben megőrizni népünk kulturális gyökerét.
  • A családi nevelést kiegészítve végezzük munkánkat, ezért törekszünk a szülőkkel közös rendezvények szervezésére, amelyek elősegítik az optimális család- óvoda kapcsolat fenntartását.

Pedagógiai innovációink
Erdei program

Lokálpatriotizmus erősítése érdekében a projektpedagógia segítségével Szolnok természeti kincseit ismerhetik meg az óvodánkba járó gyermekek.
Varázsceruza program
A program megvalósításával a 6-7 éves gyermekek iskolára való alkalmasságának kialakulását segítjük.

Pedagógiai programunk az "Intézményi dokumentumok" menüben, az Intézmény Pedagógiai Programjában található.

Hagyományaink, ünnepeink:

• Szüreti mulatság
  • Egészség- hét
  • Adventi készülődés: Mikulás várás, Karácsonyi gyertyagyújtás
  • Farsang: Fánk sütés és Koma tálazás, Medve táncoltatás, Farsangi mulatság
  • Tavaszi Jeles Napok: Kisze báb égetés, Húsvéti játszóház, Május fa állítás, Pünkösdölés
  • Anyák napi köszöntés
  • Gyereknap
  • Nagycsoportos óvodások búcsúzója

Alapítványunkról:

Az „Eszterlánc” Alapítvány a szülők közreműködésével 2002-ben jött létre. 3 fős kuratóriumi tagság működteti.

Célja:a nevelés és oktatás feltételeinek segítése.

Bevételi források:
adó 1% felajánlása,
egyedi felajánlások

Adószám:188 359 48 - 1 - 16

Alapítványunk legutóbbi eredményei:

udvari játékeszközök bővítése
udvar fásítása
csoportszobai játékeszközök bővítése
az óvoda belső esztétikájának, harmóniájának megteremtése: öltözőszekrények beszerzése, új fektető ágyak vásárlása.