Tündérkert Művészeti Tagintézmény

Az óvoda címe: 5000 Szolnok, Liget út 25.
Telefon: +36 20/358-8399

Tagintézmény vezető: Bagi Edit mesterpedagógus, szakértő
fogadóórája: minden hó második kedd 16-17 óra (előzetes bejelentkezés alapján)
Gyermekvédelmi megbízott: Businé Kálló Csilla mesterpedagógus
fogadóórája: minden hónap utolsó kedd 16-17-ig

A Tündérkert Művészeti Tagintézmény:
1996 óta művészeti nevelés modellóvodája;
2012 óta előminősített referencia intézmény;
2017-től a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Pedagógiai Oktatási Központ bázisintézménye;
2017-től a Magyar Vöröskereszt Ifjúsági tagozatának bázisóvodája.

Jó gyakorlataink:

ZENEVELDE –Tehetségfejlesztés a Kodály-módszer alkalmazásával
ÉLETRE KELT KÉPEK” – fenntartható környezettudatos magatartás alakítása a land art gyakorlatok alkalmazásával
MATT A VÉGE –FUSS EL VÉLE! – sakk táblajáték mesével

A Tündérkert Művészeti Tagintézményben küldetésünknek tekintjük, hogy a szeretet és élménypedagógia erejével alakítsuk a gyermekek és a művészetek közötti erős érzelmi kötődést.
Célunk az, hogy olyan gyermekeket neveljünk, akik egyéniségük megőrzése mellett képesek az együttműködésre, pozitív beállítódásukkal hozzájárulnak saját testi, szociális, emocionális és intellektuális fejlődésükhöz. Az iskolai életmódra felkészítést a projektrendszerű tanulási folyamatban biztosítjuk, mely a saját élményű tapasztalatszerzések által szerzett ismeretekre, jártasságokra épít. A tehetséggondozás tehetségműhelyben szegregált, és a mindennapi tevékenységeink során integrált formában a bátorító pedagógiai alkalmazásával, a szeretetteljes egyéni bánásmóddal, a drámajáték eszközeivel formáljuk. A homogén csoportjainkban, folyamatos napirendbe ágyazva biztosítjuk a gyermekek mozgásfejlesztését, egészséges életmódra nevelését, a prevenciós szemlélet hangsúlyozásával, a környezettudatos magatartás alakításával.

A nevelési programunk szülői igény szerint építi be a heti rendbe a gyermekek lovagoltatását, amely az óvodánk udvarán történik. A tartásjavító torna kiegészítve heti 1 alkalommal történik, továbbá napi rendszerességgel a só szobánkban mikro csoportos tevékenységet szervezünk.

A tevékenységeink keretét a hagyományőrzés adja:

Mihály nap, Mátyás napi ludasságok, Adventi játszóház, Mikulás, Gyertyagyújtás, Farsang, Húsvéti játszóház, Anyák napja, Évzáró-búcsúzó, Gyermeknap

Programspecifikus elemek:

• évszaki kiállítás az óvoda galériájában,
  • évszaki hangverseny,
  • Land art gyakorlatok a természeti környezetben
  • operamesék feldolgozása, metalofon hangszeren játszás
  • sakk táblajáték alapjainak megismertetése

Humán feltétel:

• 2 fő mesterpedagógus