Tündérkert Művészeti Tagintézmény

Az óvoda címe: 5000 Szolnok, Liget út 25.
Telefon: +36-20-358-83-99

Tagintézmény vezető: Bagi Edit
fogadóórája: minden hó második kedd 16-17 óra (előzetes bejelentkezés alapján)
Gyermekvédelmi megbízott: Businé Kálló Csilla
fogadóórája: minden hónap utolsó kedd 16-17-ig

NÉVVÁLTOZÁS!!!!

A Liget úti tagintézmény 2015. július 01-től a Tündérkert Művészeti Tagintézmény nevet viseli.

A Tündérkert Művészeti Tagintézményben küldetésünknek tekintjük, hogy a szeretet és élménypedagógia erejével alakítsuk a gyermekek és a művészetek közötti erős érzelmi kötődést.
Célunk az, hogy olyan gyermekeket neveljünk, akik egyéniségük megőrzése mellett képesek az együttműködésre, pozitív beállítódásukkal hozzájárulnak saját testi, szociális, emocionális és intellektuális fejlődésükhöz. Az iskolai életmódra felkészítést a projektrendszerű tanulási folyamatban biztosítjuk, mely a saját élményű tapasztalatszerzések által szerzett ismeretekre, jártasságokra épít. A tehetséggondozást szegregált és integrált formában a bátorító pedagógiai alkalmazásával, a szeretetteljes egyéni bánásmóddal, a drámajáték eszközeivel formáljuk.
A homogén csoportjainkban, folyamatos napirendbe ágyazva biztosítjuk a gyermekek mozgásfejlesztését, egészséges életmódra nevelését. A nevelési programunk szülői igény szerint építi be a heti rendbe a gyermekek lovagoltatását, amely az óvodánk udvarán történik. A tartásjavító torna kiegészítve heti 1 alkalommal történik, és a nagycsoportosaink is heti 1 alkalommal részesülnek úszásoktatásban. Napi rendszerességgel a só szobánkban mikro csoportos tevékenységet szervezünk.

A tevékenységeink keretét a hagyományőrzés adja:
Mihály nap, Mátyás napi ludasságok, Adventi játszóház, Mikulás, Gyertyagyújtás, Farsang, Húsvéti játszóház, Anyák napja, Évzáró-búcsúzó, Gyermeknap

Programspecifikus elemek:

• évszaki kiállítás az óvoda galériájában,
  • évszaki hangverseny,
  • erdei óvoda
  • zenés mozgásos percek

Humán feltétel:

• 2 fő mesterpedagógus
  • 1 fő vezető óvodapedagógus
  • 1 fő gyógy-testnevelő
  • 1 fő művészeti nevelő
  • 2 fő nyelv-és beszédfejlesztő
  • 1 fejlesztőpedagógus

Pedagógiai programunk az "Intézményi dokumentumok" menüben, az Intézmény Pedagógiai Programjában található.

Többletkínálat területei az óvodánkban:

Óvodás életünk képekben: